Waszyngton

Jesteśmy w Waszyngtonie, D.C. ! Było nie było stolica Stanów Zjednoczonych. Leży na północnym brzegu rzeki Potomak, ma 600 tys. stałych mieszkańców, a jeśli uwzględnić dojeżdżających do pracy z okolicy, to liczba ludzi przebywających w stolicy wzrasta w dni robocze do ponad miliona.
Zaczęliśmy zwiedzanie od Białego Domu (White House), później pomnik II Wojny Światowej (National World War II Memorial).

        

Kolejny etap wycieczki po Waszyngtonie to Memoriał Lincolna (Lincoln Memorial) – pomnik upamiętniający szesnastego prezydenta Stanów Zjednoczonych Abrahama Lincolna znajdujący się w parku National Mall, będący budynkiem przypominającym wyglądem klasyczną grecką świątynię. Zbudowany na planie prostokąta otoczony 38 kolumnami doryckimi z białego marmuru Colorado. Dwie z nich stoją przy wejściu , a pozostałych 36 symbolizuje 36 stanów tworzących Unię w momencie śmierci Abrahama Lincolna. Nad nimi na parapecie wyrzeźbiono 48 festonów, które symbolizują 48 stanów Unii w chwili otwarcia mauzoleum.

   

Wieczorem pierwszego dnia w Waszyngtonie zwiedziliśmy jeszcze Memoriał Weteranów Wojny w Wietnamie, odwiedziliśmy Alberta Einsteina siedzącego przed National Academy of Sciences i obejrzeliśmy jeden z gmachów George Washington University.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close