Air and Space Museum

Narodowe muzeum lotnictwa i przestrzeni kosmicznej (National Air and Space Museum) w Waszyngtonie. Posiada największą na świecie kolekcję eksponatów statków powietrznych oraz kosmicznych. Poza licznymi kolekcjami eksponatów znajduje się tam również kino IMAX (Lockheed Martin IMAX Theater) wyświetlające filmy związane z tematyką muzeum oraz planetarium imienia Alberta Einsteina (Albert Einstein Planetarium), w którym oczywiście obejrzeliśmy pokaz „Journey to the Stars”.

Narodowe muzeum lotnictwa i przestrzeni kosmicznej (National Air and Space Museum) w Waszyngtonie. Można tu podziwiać mnóstwo wspaniałych samolotów, od tych najstarszych po współczesne bezzałogowe drony.

Kolejna odsłona National Air and Space Museum, czyli druga lokalizacja muzeum zlokalizowana w pobliżu lotniska Dullesa w miejscowości Chantilly w stanie Wirginia, około 40 km od Waszyngtonu.

Space Shuttle Discovery to amerykański wahadłowiec kosmiczny, przystosowany do odbywania wielokrotnych podróży na orbitę. Był trzecim promem NASA, który odbył lot w przestrzeń kosmiczną (wcześniej taką podróż odbyły Columbia i Challenger). Discovery wyniósł na orbitę teleskop Hubble’a, a także uczestniczył w dwóch misjach serwisowych tego satelity. W latach 1984 – 2011 odbył 39 misji na orbitę Ziemi. Jego zadaniem w ostatnich latach był transport załogi i wymiana zaopatrzenia Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

 

 

 

National Air and Space Museum – historia lotnictwa przedstawiona nie przez zdjęcia, ilustracje czy modele, ale przez autentyczne samoloty od najdawniejszych czasów!

National Air and Space Museum – samoloty wojskowe z II Wojny Światowej i powojenne, niemieckie, japońskie, angielskie, amerykańskie i inne. Jak pooglądacie uważnie to znajdziecie ten konkretny bombowiec Boeing B-29 Superfortress Enola Gay, który w dniu 6 sierpnia 1945 roku zrzucił bombę atomową „Little Boy” na Hiroszimę. Po zbombardowaniu Hiroszimy bombowiec Enola Gay nie został już nigdy użyty w lotach bojowych a obecnie jest prezentowany w tym muzeum. Dla jeszcze bardzie spostrzegawczych Yokosuka MXY-7 Ohka (櫻花 Ōka, „cherry blossom”) napędzany silnikiem rakietowym, sterowany przez pilota-samobójcę, samolot-pocisk kamikaze.

National Air and Space Museum – samoloty wojskowe współczesne i te, które do niedawna jeszcze miały sporą zdolność bojową J No i kilka cywilnych perełek, np. samolot, który nigdy nie poleci w nocy, czyli Pathfinder napędzany światłem słonecznym czy też do tej pory jedyny pasażerski samolot naddźwiękowy o napędzie turboodrzutowym – Concorde.

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close