Cieśnina Magellana

Cieśnina Magellana

Zwiedzamy The Strait Magellan Park (Narodowy Park Cieśniny Magellana). Jest to obszar chroniony położony 52 km na południe od miasta Punta Arenas, historycznej stolicy Patagonii. Na ponad 250 hektarach znajdziemy 2 zabytki narodowe oraz kilka stanowisk archeologicznych mających znaczenie dla historii Cieśniny Magellana.

Muzeum Cieśniny Magellana – znajdujące się w najwyższym punkcie parku narodowego muzeum prezentuje nowoczesną wystawę wykorzystującą naukę i sztukę opisując proces tworzenia się terytorium Patagonii, różnych form życia występujących w siedliskach Cieśniny Magellana oraz historii ludzkiej obecności w tej części świata. Na dużym tarasie muzeum można podziwiać ogrom cieśniny i widok na port Puerto del Hambre.

Zwiedzamy The Strait Magellan Park (Narodowy Park Cieśniny Magellana).

Fort Bulnes Site – odbudowany między 1941 a 1943 rokiem Fort Bulnes jest największą atrakcją historyczną dla wszystkich, którzy mieszkają w Cieśninie Magellana. Fort pierwotnie założony w 1843 roku, był pierwszą osadą chilijską na tym terytorium, która później doprowadziła do powstania miasta Punta Arenas.

Zwiedzamy The Strait Magellan Park (Narodowy Park Cieśniny Magellana).

Uroki Cieśniny Magellana podziwialiśmy wędrując szlakiem pieszym prowadzącym przez las i skaliste wybrzeże wokół fortu Bulnes. Na szlaku są trzy punkty widokowe z rozległym widokiem na Cieśninę. Szlak ten rozpoczyna się w Beacon O`Higgins (znajdującym się za Fortem Bulnes) i przecina las bukowy Magellana, w którym drzewa są pochylone z powodu panujących wiatrów. Szlak prowadzi do Del Estrecho Lookout, skąd można podziwiać przepływające łodzie, ptaki, delfiny i wieloryby.

Pozdrawiamy z Punta Arenas na południu Chile

search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close